Musacchio drejt rikuperimit total, por Milani e ka shkruar të ardhmen e tij!

Jo vetëm vëllezërit Donnarumma, Ibrahimovic dhe Calhanoglu, por ka edhe një lojtar tjetër në Milano që kontrata e tij skadon më 30 qershor 2021.

Ky është Mateo Musacchio. Mbrojtësi argjentinas, pas problemeve në kyçin e këmbës, më në fund është kthyer në stërvitje në grup dhe do të përpiqet të ndihmojë në këto muaj, para një lamtumire të shkruar tashmë praktikisht.

E vështirë për ish-mbrojtësin e Villarreal të ndryshojë të ardhmen e tij: pa dëmtimin që akuzoi verën e kaluar, lojtari me siguri do të ishte larguar që në verë.

musacchio futuro

Në Spanjë, disa skuadra e pëlqejnë atë, Valencia mbi të gjitha, dhe nga janari shitja e tij mund të kthehet në modë, duke i sjellë klubit kuqezi edhe disa para për të investuar në ndonjë objektiv.

Në Itali flitej edhe për Bologna por deri më sot duket një pistë e vështirë. Musacchio është i lumtur në Milano, por planet e klubit, deri më tani, janë të ndryshe nga ajo që pret argjentinasi.

Natyrisht, me rikuperimin e plotë të tij, Milani dhe Pioli do të kenë një alternativë për këto dy muaj zjarri, duke pasur vetëm Duarte dhe Gabbia si zëvendësuesit e Kjaer dhe Romagnoli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu