Muriel paralajmëron Milanin, Gasperini komplimentohet: Edhe me mungesa, kryesojnë!

“Të shtunën kemi një ndeshje të rëndësishme, një nga ato që lartëson. Do të jetë një ndeshje e komplikuar. Milani është një skuadër që luan bukur futboll dhe hapur. Nuk mbyllet në zonën e saj dhe që dëshiron 3 pikët. Ne do të shkojmë në Milano për të fituar”.

Luis Muriel paralajmëron Milanin pas ndeshjes së sotme në Udine ku Atalanta barazoi me rezultatin 1-1 pikërisht me golin e kolumbianit që ka një ecuri të frikshme për gola të shënuar këtë sezon në bazë të minutazhit.

Seria A, Muriel e gli altri: gli infallibili su rigore

Ndërkohë, trajneri Gasperini e ka komentuar kështu ecurinë e ekipit kuqezi sivjet.

“Nga sonte do të mendojmë për Milanin. Është një ndeshje që na intereson shumë sepse mbyllim fazën e parë. Ne jemi në një pozitë të mirë.

Gasperini: "Un pareggio che dobbiamo accettare" - Calcio Atalanta

Po luajmë kundër të parës në renditje dhe do të jetë një provë për të matur veten tonë. Për atë që bënë në fazën e parë, ata i meritojnë të gjitha komplimentet.

Pavarësisht se humbën lojtarë të rëndësishëm gjatë kampionatit, ata arritën rezultate të jashtëzakonshme. Meritat i takojnë Pioli dhe të gjithë ekipit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu