Mungesa e Theo-s, ideja e çmendur e Stefano Piolit përpara Milan-Verona dhe Porto-Milan!

Eshtë thjesht një ide, por mund të materializohet dhe të marrë formë në ndeshjet e ardhshme. Si të zëvendësohet Theo Hernandez? Me Ballo-Touré, natyrisht: ai, një mbrojtës i majtë profesionist, është zëvendës i francezit.

Por ekziston një zgjidhje tjetër që po shqyrtohet nga Stefano Pioli: zhvendosja e Calabria në krahun e majtë.

Lëvizje e papritur … por jo shumë
Trajneri kuqezi, natyrisht, ende nuk ka zgjedhur formacionin titullar kundër Veronës, por ai tashmë ka disa drafte në kokë.

Ballo-Touré do të kthehet nga Senegali: ai mund të luajë të shtunën, por nuk është aq e qartë. Nëse Calabria do të jepte garanci (ai kishte një problem të vogël ditët e fundit, por është shumë më mirë), Pioli mund të vendosë ta vendosë atë në të majtë, me Kalulu të besueshëm në rolin e mbrojtësit të djathtë.

Davide tashmë ka treguar përshtatshmërinë e tij (vitin e kaluar ai gjithashtu luajti si mesfushor dhe me rezultate të mira) dhe ai me siguri nuk do të tërhiqej. Gjithashtu sepse urgjenca kërkon që të gjithë të bëjnë sakrifica…

Një opsion tjetër i mundshëm
Pioli, megjithatë, mund të mbajë Calabria për ndeshjen delikate të Ligës së Kampionëve kundër Portos. Prandaj, me Veronën, trajneri mund të mbështetet te Ballo-Touré, duke konfirmuar Kalulu në anën e kundërt.

Ide – thamë – që trajneri i kuqezinjve ende po i vlerëson. Një gjë është e sigurt: në një mënyrë ose në një tjetër do të jetë e nevojshme të kompensohet mungesa shumë e rëndë e një shtylle si Theo Hernandez…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu