Mundo Deportivo zbulon: “Milan, kontakte për talentin e Barcelonës”

Gjatë pushimit për ekipet kombëtare, klubet fillojnë të lëvizin në funksion të merkatos së janarit të ardhshëm. Këto janë javë të rëndësishme për kuqezinjte, jo vetëm për sa i përket rinovimeve (Kessie, Romagnoli, Pioli), por edhe për çdo transaksion në hyrje.

Menaxhmenti i Djallit po punon gjithmonë për të studiuar zgjidhje dhe të përpiqet të forcojë skuadrën në funksion të gjysmës së dytë të sezonit.

Qëllimi i Maldini dhe Massara mbetet t’i japë vazhdimësi projektit rinor dhe, për këtë arsye, profilet më të kërkuara janë talentet e ardhshëm.

Disa lojtarë monitorohen si në Itali ashtu edhe jashtë saj. Në këtë drejtim, nga Spanja ata flasin për interesimin për një talent të ri në pronësi të Barcelonës.

Në fakt, sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, Milani po perpiqet për të arritur te mesfushori sulmues i klubit Blaugrana Alex Collado.

Gazeta spanjolle shpjegon se në ditën e fundit të tregut të merkatos verore, 22-vjeçari ishte praktikisht i sigurt se do të transferohej te Sheffield United. Sidoqoftë, klubi anglez nuk respektoi procedurën për dërgimin e kontratës së nënshkruar dhe klasa e vitit 1999 duhej të qëndronte në Katalonjë.

Kjo çoi në një problem të madh për mesfushorin i cili, pasi nuk ishte regjistruar në ekipin e parë apo edhe në ekipin B, mbeti jashtë skuadrës.

Collado stërvitet veten dhe pret që merkato e janarit të gjejë një zgjidhje. Sheffield mbetet i interesuar për ta blerë atë, por kuqezinjte janë ata që kanë shtyrë më shumë për të arritur tek ai në periudhën e fundit.

Mundo Deportivo specifikon se tashmë ka pasur një kontakt, por mbetet shumë për t’u bërë për të përfunduar marrëveshjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu