Moratti mërzit interistët: Ja pse sot e meriton vetëm Milani titullin

Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti foli për mikrofonat e “Il Giornale” në lidhje me luftën për kampionatin, duke u ndalur te Milani kryesues dhe mërzitur jo pak tifozë zikaltër me deklaratat e tij!

Këto janë fjalët e tij: “Interi mund ta fitojë Scudetto? Mund të ndodhë, por ne ende duhet të shohim shumë gjëra.

Tani për tani Milani e meriton më shumë për ato që janë treguar në fushë deri më tani, por edhe Juventus që mund të kthehet në garë dhe të tjerët më duken të ashpër në ndjekje.

Unë e shoh Interin mirë dhe ata janë favoritë për fitoren finale, por ende duhet të rrisin nivelin e lojës. Pioli dhe lojtarët e tij me të vërtetë po bëjnë diçka të jashtëzakonshme. Mendova se me mungesën e Ibrahimovic ata do të kishin humbur diçka por befasuan dhe arritën rezultate edhe pa të. Ata meritojnë të jenë në krye”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu