Montella meritoja me shume kohe te Milan!

Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport Montella ka folur serish per eksperiencen e tij te Milan.

Kishim nje ekip te ri me 10 lojtare te sapo ardhur dhe vetem me nje lojtar qe kishte luajtur ne Champions Bonucci, meritoja pak kohe me shume dhe me erdhi keq per largimin.

Gattuso? Kemi raporte te mira dhe une do te kisha perfituar ne ate rast, perpara se une te largohesha me thoshte gjithmone – Mos thuaj qe kam nje skuader te forte se ne fakt nuk eshte ashtu.. ne fakt synimet ishin te medha por ne ishim skuader e re dhe mund te rriteshim me shume.

Milan jashte kupave? Besoj se dhe per Uefa nuk ka qene e lehte te marre nje vendim te tille, por ndoshta kane patur arsyet e tyre edhe pse Milan nuk e meriton kete.. – eshte shprehur ish trajneri Montella per Gazzetta dello Sport!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu