MN: Zbulohen dy pistat konkrete për merkaton e janarit! Maldini nis kontaktet me agjentët

Në këto dy javë pushim për ekipet kombëtare, rreth një muaj e gjysmë pas rihapjes së tregut të transferimeve dimërore, drejtuesit e Milanit filluan të ndërmarrin hapat e parë konkretë me prokurorë dhe drejtorë sportivë për t’u përgatitur për goditjen në janar.

Dhe pas shtatë javësh të kampionatit është e qartë se çfarë i duhet klubit kuqezi: një zëvendës Ibrahimovic dhe mbi të gjitha një mbrojtës qendror i cili është në të njëjtin nivel me titullarët.

OPSIONI TURK – Sipas asaj që u mësua nga MilanNews.it, pista që çon te Ozan Kabak (Schalke 04) është ende gjallë, kontaktet me agjentin e turkut vazhdojnë dhe kohët e fundit drejtori i klubit gjerman la një derë të hapur për kuqezinjtë.

Kabak al Milan, cresce la fiducia dopo i contatti di ieri: il punto

Ofensiva nga Maldini dhe Massara përfundoi për dy arsye në shtator. E para ka të bëjë me kërkesën financiare të Schalke, prej mbi 25-30 milion euro, ndërsa arsyeja e dytë i referohet kohës së shkurtër në dispozicion për të gjetur një zëvendësim për Kabak te klubi gjerman.

Schalke në orët e fundit të tregut të transferimeve do të kishte humbur një titullar pa pasur kohë për një zëvendësues të tij. Tani, megjithatë, kompania gjermane tashmë po ndërmerr hapa për të mos u kapur e papërgatitur dhe kësaj i shtohet nevoja për të shitur për shkak të problemeve ekonomike.

Prandaj, po krijohen kushtet e duhura për Kabak për një përpjekje të re në janar, dhe Milani dëshiron të provojë përsëri me kushtet e tij, duke investuar rreth 15 milion euro.

OPSIONI ITALIAN – Në mbrojtje, Matteo Lovato, i lindur në 2000 dhe te Verona (kundërshtar i Milan në ndeshjen e fundit të Serie A) është shumë i popullarizuar.

Kostot mund të jenë më të ulëta, dhe agjenti i tij Giuseppe Riso ka marrëdhënie të shkëlqyera me Paolo Maldini dhe klubin kuqezi.

Romano: Maldini's interest in €20m Hellas Verona star confirmed but  Juventus and Inter lurk | Football-Addict

Lovato sigurisht që do të ishte entuziast për transferimin në Milano dhe do të ishte një profil tjetër në përputhje me filozofinë e Elliott, domethënë një lojtar i ri me perspektivë.

Kontaktet me Hellas po vazhdojnë, dhe siç e pranoi Maldini para ndeshjes kundër Verona, djali është monitoruar vazhdimisht në këtë fillim të kampionatit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu