MN | “Së pari Covid, pastaj shpërthimi i Tonalit. Bennacer i vërtetë nuk është parë ende, por në Milanello…”

Ku ka shkuar Bennacer i vërtetë? Ku ishte ai lojtar që bëri aq mirë në sezonin e tij të parë në Milano?

Pas problemeve të shumta fizike që kishte sezonin e kaluar, të gjithë te kuqezinjtë ishin të bindur se ky mund të jetë viti i duhur për rikthimin e mesfushorit algjerian në nivele të larta, por për fat të keq, disa ditë pas fillimit të përgatitjes verore, pozitiviteti i Covid po ndikon shumë në performancën e tij në këtë fillim të kampionatit dhe Ligës së Kampionëve.

PASOJAT E COVID – Në vitin e gjysmë të fundit, shumë lojtarë që janë infektuar me këtë virus të mallkuar kanë luftuar më pas për të gjetur formën më të mirë.

Është e vërtetë që Bennacer ka qenë jashtë për vetëm dhjetë ditë, por dihet që kapërcimi i kaq shumë stërvitjeve gjatë përgatitjes fizike të verës mund të krijojë disa probleme.

Dhe kështu ishte për ish-lojtarin e Empolit që gjeti pak hapësirë ​​në ndeshjet e para zyrtare të sezonit 2021-2022 edhe për shkak të shpërthimit të Sandro Tonali.

Mesfushori i ri italian ishte titullar në të tre ndeshjet e ligës dhe duhet të ishte në fushë që nga minuta e parë edhe kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve, por pak ethe e detyruan atë ta niste nga stoli.

Në vend të tij, përkrah Kessie, luajti Bennacer, i cili vuajti shumë në mes të fushës: është e vërtetë që të kuqtë shkonin në një mijë km ne ore, por ndeshja në Anfield tregoi se algjeriani është ende larg të qenit gati 100%.

Shpresa në Milanello është se ai mund ta arrijë atë nivel së shpejti sepse Milani i Piolit gjithashtu ka nevojë për Bennacer -in e vërtetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu