MN – Prapaskena e merkatos mbi Maignan. Dhe çfarë ndikimi në Milanello!

Mike Maignan ka “shijuar” ditët e para në Milanello. Francezi u kthye nga pushimet dhe u shfaq në qendrën sportive Rossoneri të hënën më 26 korrik, dhe tashmë ka bërë një përshtypje të madhe.

“Shqiponja Magjike” – kjo është nofka që ai pëlqen të quhet – u ndoq për një kohë të gjatë nga skautët kuqezi dhe gjithashtu nga trajnerët e portierëve Nelson Dida dhe Gigi Ragno.

Ish -Lille u studiua plotësisht dhe u vlerësua menjëherë për shpërthyeshmërinë dhe shpejtësinë e tij të madhe.

Menjëherë u arrit në përfundimin se Maignan ishte, me lamtumirën e Gigio Donnarumma, profili ideal si nga pikëpamja teknike ashtu edhe nga ajo ekonomike.

Vjen nga një realitet ndryshe nga Rossonerët, padyshim që ai do të duhet të përshtatet në shtëpinë e tij të re, po studion italisht në mënyrë që të komunikojë në mënyrën më të mirë me shokët e tij të skuadrës dhe do të duhet të integrojë veçoritë e tij me kërkesat e trajnerit drejt rolit të portierit: Mike do të punojë shumë për të përmirësuar leximin e tij taktik dhe zgjedhjet që duhen bërë gjatë ndeshjes.

Në Milanello ata janë të lumtur që janë në gjendje të punojnë me një djalë kaq të talentuar dhe të gatshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu