MN – Milani shtyn për Kaio Jorge. Ekzistojnë dy zgjidhje të vlefshme

Milani shtyn të marrë Kaio Jorge, një talent 19-vjeçar në pronësi të Santos.

Pas Giroud, një qendër sulmues me përvojë dhe i besueshëm, drejtuesit kuqezi duan t’i japin Stefano Piolit një të ri në repartin e avancuar: braziliani mbase zë pozicionin e parë në fletoren e kuqezinjve, por situata është ende për t’u përcaktuar.

Dy zgjidhje të vlefshme: Kaio Jorge mund të mbërrijë në janar në një transferim falas (kontrata e tij me Santos do të skadojë në dhjetor), por kuqezinjtë gjithashtu mund të vendosin ta tërheqin që tani, duke blerë kartonin e tij tashmë këtë verë (vlerësimi është rreth 10 milion, por pengesa kryesore përfaqësohet nga komisionet për agjentët, gati 10 mln euro).

Siç mësoi Milanneës, kuqezinjtë po punojnë për të dy mundësitë.

Kjo varet nga evolucioni i negociatave dhe nga konkurrenca (djali është gjithashtu joshës për klubet e tjera evropiane).

Siç u përmend, Maldini dhe Massara duan të shtojnë një sulmues të ri në skuadër dhe Kaio Jorge ka të gjitha kredencialet për t’u bashkuar në Milanello me pjesën tjetër të grupit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu