MN: Milani e ka gjetur zëvendësuesin e Hauge! Negociata të vazhdueshme. Tani pritet…

Sipas asaj që u mësua nga ekipi editorial i Milannews.it, Mohammed Daramy është ndër emrat që vazhdojnë të mbeten në fletoren e menaxherëve kuqezi.

Anësori shumë i ri i Kopenhagen përshkruhet si një nga perspektivat më intriguese në futbollin danez dhe Milani, i vëmendshëm ndaj talenteve të rinj, vazhdon ta konsiderojë atë si një nga emrat ende të vlefshëm për të forcuar sulmin.

Kontaktet midis dy skuadrave, në ditët e fundit, kanë vazhduar dhe janë materializuar ato që në fillim dukeshin vetëm thashetheme për tregun e transferimeve.

Negociatat për lojtarin e datëlindjes 2001, sidoqoftë, mund të arrinin të ashtuquajturin “hap tjetër” me lirimin e një futbollisti tjetër të ri: Jens Petter Hauge.

Për një të ri që mund të hyjë, një tjetër duhet të dalë dhe të largohet nga Milanello.

Zërat për të ardhmen e Hauge, në veçanti, mund ta çojnë atë në Gjermani, ku norvegjezi ndiqet me interes nga Wolfsburg dhe Eintracht.

Oferta që mund të bindë Milan, sipas asaj që u mblodh nga Milannews.it, duhet të jetë midis 12 dhe 13 milion euro, një shifër që do të lejonte që klubin të bënte një fitim të mirë kapitali pasi e kishte paguar Hauge 4.2 milion euro.

Tani për tani, hendeku midis ofertës dhe kërkesës në frontin e Hauge është ende i gjerë, por një ofertë e duhur nga Gjermania mund të arrijë në ditët e ardhshme…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu