MN: “Milan-Tonali, ka një afat për t’u respektuar. Situata”

Verën e kaluar, Milan siguroi Sandro Tonali, mesfushori i  lindur në vitin 2000, nga Brescia me një operacion kompleks: një huazim të rëndë prej 10 milion eurosh, 15 milion euro për të drejtën e shlyerjes plus 10 bonuse.

Sezoni i  parë i  Tonali te kuqezinjtë sigurisht që nuk i shte i  lehtë, midis përgatitjes fizike të munguar në fillim të sezonit dhe një hapi të dukshëm në nivel, por qëllimi i  klubit është të përqendrohet përsëri te talenti i talian.

Sipas asaj që është mësuar nga ekipi editorial i  MilanNews.it, menaxhmenti kuqezi është në punë në këto orë për të riformatuar formulat dhe shtyrjet në lidhje me blerjen e plotë të numrit 8.

Ekziston besimi se rezultati i  negociatave me Cellino, presidenti i  Bresci, do të shkojë drejt Milanit duke përmbushur kërkesat;

megjithatë, ka një afat në horizont. Çdo vit në klubet e Lega Serie A për transferime të brendshme përcaktojnë një datë në të cilën duhet të ushtrohen blerjet: në i tali është 16 qershor dhe jo 30 qershor.

Prandaj, për të përdorur të drejtën e blerjes të pranishme në kontratën e Sandro Tonali, Milan ka pak më shumë se një javë kohë në dispozicion.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu