MN: Milan-Chelsea shkëmbejnë dokumentet për Giroud. Ja kur vjen! Interes konkret për argjentinasin

Sipas asaj që u mësua nga MilanNews.it, negociatat midis Milanit dhe Chelsea për Olivier Giroud kanë përfunduar pozitivisht me marrëveshjen për të gjitha detajet më të fundit burokratike.

Tymi i bardhë ka mbërritur për transferimin e lojtarit francez te kuqezinjtë: ardhja në Milano është planifikuar të enjten me ekzaminimet mjekësore që duhet të kryhen të premten.

Milani është interesuar gjithashtu për Julian Alvarez të River Plate. Një lojtar i ndjekur nga disa klube i cili ka një situatë kontraktuale që, burime të ndryshme, e përcaktojnë “interesante” për momentin aktual të merkatos, duke qenë se skadon më 31 dhjetor 2022 dhe ka një klauzolë përfundimtare prej 25 milion eurosh.

Rossonerët nuk kanë filluar ende kontakte zyrtare me River, por ata kanë ndjekur anësorin sulmues për një kohë të gjatë.

Klubi që aktualisht ka ndërmarrë bisedime zyrtare me River Plate është Aston Villa, por nuk mund të përjashtohet që Milani të hyjë në skenë për një lojtar me talent absolut dhe i cili ishte pjesë e ekspeditës së Argjentinës që fitoi Copa America të fundit kundër Brazilit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu