MN – Mbyllet takimi Milan-Calhanoglu! Afron rinovimi i fantazistit turk

Milani dëshiron të rinovojë kontratën e Hakan Calhanoglu, i cili nga ana tjetër është i vendosur të qëndrojë. Por marrëveshja është e nevojshme për të zgjatur afatin aktual, të vendosur për në qershor 2021.

MilanNews shkruan: “U zhvillua sot pasdite në Casa Milan takimi mes drejtuesve të Milanit dhe agjentit të Hakan Calhanoglu, Gordon Stipic.

Nga sa ka dalë, samiti ka qenë proaktiv, me palët që do të azhurnohen përsëri. Ndjenja është se është ndërmarrë një hap i mëtejshëm për të arritur vullnetin e përbashkët, domethënë zgjatja e kontratës së mesfushorit sulmues turk e cila do të skadojë në qershor.

Milan-Lazio 3-2, pagelle: Theo Hernandez e Calhanoglu i migliori, brilla  anche Luis Alberto - Eurosport

Rruga duket se është e duhura, distancat ekonomike midis pjesës fikse dhe bonusit ende duhet të paraqiten, por ndjesia – deri më sot – duket pozitive”.

Sipas asaj që është zbuluar në ditët e fundit, Milani ishte i gatshëm të shkonte aq larg sa t’i ofronte 3.5-4 milion euro neto në vit Calhanoglu. Një rritje e konsiderueshme krahasuar me pagën aktuale prej 2.5 milion eurosh.

Stipic filloi me një kërkesë prej 5 milion në sezon, një shifër e cila është ende e negociueshme. Bonuset do të jenë vendimtare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu