MN: Maldinit i propozohet një francez kampion bote për 15 mln euro! Klubi mendon strategjinë

Celebration Victory France Moscow 15-07-2018 Football FIFA World Cup Russia 2018 Final / Finale France - Croatia / Francia - Croazia Foto Matteo Ciambelli/Insidefoto

Në këto ditë të vrullshme të merkatos ka shumë profile që vijnë në vëmendje të Massara dhe Maldini përmes agjentëve dhe ndërmjetësuesve.

Sipas asaj që u mësua nga ekipi editorial i MilanNeës.it ditët e fundit u propozua emri i Florian Thauvin, me Marseille që kërkoi 15 milion për të liruar anësorin francez, kontrata e të cilit do të skadojë në qershor.

Lojtari pëlqehet, tani do të kuptohet nëse ka vend për manovër sulmi në merkato. Në rast se do të hasej vështirësi tani për të mos e mbyllur, do të bëhet një përpjekje për ta bllokuar atë me zero për sezonin tjetër.

Sfuma Thauvin per il Milan? Secondo L'Equipe, il Marsiglia è pronto a  offrire il rinnovo al giocatore

Florian Tristan Mariano Thauvin (Orléans, 26 janar 1993) është një futbollist francez, anësor ose sulmues i Olympique de Marseille dhe ekipit kombëtar francez, me të cilin u bë kampion bote në 2018.

I majtë natyral, ai luan kryesisht si një anësor i djathtë, por gjithashtu mund të veprojë në krahun e kundërt, ka një aftësi të theksuar dhe aftësi të shkëlqyeshme drejtimi.

Përdoret në një modul loje 4-3-3. Ai gjithashtu mund të luajë në pozicionin e mesfushës sulmuese. Stili i tij elegant i lojës karakterizohet nga teknika e mirë individuale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu