MN: Maldini nuk i ndahet objektivit francez në mbrojtje, përgatit sulmin e janarit por me një kusht

Një nga përparësitë e Milanit është gjithmonë mbrojtësi qendror.

Në ditët e fundit të merkatos së verws, kuqezinjtw u përpoqën të merrnin një element në mbrojtje, por kërkesat joproporcionale nga klube të ndryshme bënë që Maldini dhe Massara të hiqnin dorë dhe të mendonin për merkaton e dimrit.

Çështja Mohamed Simakan është ilustruese. Milani e ndoqi atë për disa muaj, në orët e fundit të tregut të transferimeve kishte një përpjekje konkrete, por kërkesa ekonomike e Strasburgut u konsiderua e tepruar nga menaxhmenti, edhe nëse pronarët kishin dhënë disponueshmëri ekonomike për sulmin ndaj lojtarit.

MUNDSIA – Por në janar do të ketë një përpjekje të re, kontaktet midis palëve janë ende duke vazhduar.

Sidoqoftë, çmimi i mbrojtësit do të duhet të bjerë nën 15 milion euro, vetëm në këtë mënyrë Milani do të jetë në gjendje të shkojë me një ofertë për mbrojtësin francez.

Simakan pëlqehet sepse mund të përdoret në role të shumta, profil i ri dhe me perspektivë, pra pasqyron plotësisht piketat e filozofisë Elliott.

Qëllimi i klubit është ta marrë atë për të forcuar mbrojtjen, një departament që për momentin mund të llogarisë vetëm Romagnoli dhe Kjaer, ndërsa Gabbia (aktualisht me Covid) do të ishte zëvendësimi i parë.

Duarte nuk ka bindur kurrë dhe Musacchio ende duhet të kthehet pas operacionit të kyçit të këmbës (ndër të tjera, kontrata e tij po skadon).

Një përforcim tjetër, gjithashtu për të ardhmen, do të ishte i domosdoshëm dhe Simakan 20-vjeçar është një nga synimet për janarin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu