MN – Maignan, çfarë ndikimi në dhomën e zhveshjes: kurioziteti për portierin e hekurt!

Ka nga ata që e quajnë Iron Mike, i cili Creed i dha ngjashmërinë Adonisit të birit të Apollonit në spin-offin e Rocky dhe i cili vazhdon ta quajë Magic Mike…

Maignan, me faktet, po dëshmohet të jetë portier, me hapësirë ​​të bollshme për përmirësim, por mbi të gjitha të jetë bërë drejtues i skuadrës.

Në momentin më të keq të ndeshjes së Anfield, ishte ai që e mbajti Milanin në këmbë, me penalltinë e pritur nga Salah dhe mrekullinë e pastër ndaj Jota.

Brenda dhomës së zhveshjes ai tashmë është shumë i respektuar dhe ka krijuar nje feeling me pergatitesit e portiereve të cilët, ditë pas dite, po i bejne kërkesa që shpesh janë të reja për të.

Në podkastin e sotëm te MilanNews, tregohet një prapaskene e lidhur me analizën e golave ​​të shënuar nga Liverpool që e sheh atë si protagonist…

“Maignan i dha zemer shokeve te ekipit kur po vuanin ndaj Liverpool dhe pikerisht ato pritje sherbyen per t’i zgjuar, aq sa nuk i fal vetes gabimin te goli i dyte i Salah, por qe fizikisht nuk ishte mire pasi kishte marre nje goditje ne perplasjen me Theo Hernandez ne fund te pjeses se pare. Italishtja e tij sa vjen dhe behet perfekte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu