MN – Konfirmohet ideja Meite, Kone drejt Gladbah. Gazetari: “Mëkat, por 9 mln…”

Kone është një hap larg transferimit te Borussia Monchengladbah për thuajse 9 mln euro dhe për këtë arsye Milani ka ndryshuar objektiv për mesfushën.

Përveç Soumaré të Lille – për të cilin nevojiten lidhjet e duhura ekonomike – konfirmohen thashethemet në lidhje me profilin e Soualhio Meité të Torinos.

Ka pasur një bisedë midis drejtuesve të Milan dhe  agjentit të lojtarit, por Torino së pari do të donte të merrte masa paraprake para se të lëshonte një lojtar i cili, të paktën në një nivel numerik, është përshtatur nga  Giampaolo edhe nëse nuk ka shkëlqyer në ndeshjet e fundit.

Kështu që Meité është në listën e mesfushorëve të ndjekur, por ende nuk ka pasur një përshpejtim.

Maurizio Compagnoni, i cili foli për Sky Sport 24, tha fjalën e tij për transferimin e afërt të Koné nga Toulouse te Borussia Mönchengladbach, pasi u kërkua nga Milani: “Mëkat! Ai është një talent i madh.

Sigurisht që 9 milion euro nga kategoria e dytë franceze janë shumë por do doja ta shihja në Itali”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu