MN – Ibra kërkoi falje para grupit dhe u betua se nuk përdori racizëm

Sipas asaj që u mësua nga Milanneës.it, Zlatan Ibrahimovic u kërkoi falje shokëve të tij të skuadrës për kartonin e kuq pas ndeshjes derbi.

Lojtari pastaj përsëriti para gjithë ekipit se ai nuk përdori fraza raciste kundër Lukaku por thjesht ofendime të zakonshme brenda një terreni!

Një gjë që u konfirmua edhe nga pamjet pasi fjala “gomar” nuk është raciste dhe as “voodoo” që është magji afrikane dhe që përdoret sidomos për të parashikuar diçka që do të ndodhë dhe se si do të ndodhë…

Fjala vjen nga termi afrikan vodu, që fjalë për fjalë do të thotë “shpirt”, “hyjni”, apo edhe “shenja e thellësisë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu