MN: Donnarumma-Milan, burimi jozyrtar flet për rinovim të kryer

Kur ekziston gatishmëria e një lojtari për të rinovuar, nënshkrimi i kontratës bëhet vetëm çështje kohe.

Për Gianluigi Donnarumma, bisedimet mbi zgjatjen e kontratës kanë vazhduar për muaj të tërë, por konfirmimet vijnë nga burime pranë portierit, teksa shprehen se martesa do të vazhdojë.

Pra, mbetet vetëm çështje kohe dhe ka nga ata që do të ishin të gatshëm të vinin bast se nënshkrimi për rinovim deri në 2024 mund të nënshkruhej deri përpara Krishtlindjeve me një rregullim të pagës për Gigio.

Mino Raiola tashmë është duke punuar në aspektet teknike dhe ekonomike, përkatësisht mënyrat e pagesës, klauzolat dhe çmimet individuale, dhe udhëtimi i tij në Milano kohët e fundit shërbeu për të zvogëluar distancën midis kërkesës dhe ofertës kuqezi.

BESIMI – Drejtuesit e Milanit janë të qetë, ata e dinë se mund t’i besojnë një djalë i cili u rrit me ngjyrat kuqezi dhe është bërë i domosdoshëm në dhomën e zhveshjes me kalimin e viteve.

Donnarumma rinovoi në 2017 dhe synon ta bëjë këtë edhe tani që projekti Elliott synon ta sjellë klubin përsëri në majë.

Entuziazmi në Milanello dhe ajri pozitiv që ndihet përreth Milanos shtyn më tej drejt zgjatimit të kontratës.

Gigio është i përfshirë plotësisht në jetën e ekipit dhe ende mund të shihet kuqezi për shumë vite: kontrata e tij duhet vetëm të përcaktohet në detaje, por vullneti është i qartë për të gjithë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu