MN: Diaz-Milan, dy opsione po shqyrtohen nga Maldini mbi mundësinë e qëndrimit!

Tre gola, shumë paraqitje me shkëlqim dhe mundësi për t’u rritur edhe më shumë se sa kaq.

Brahim Diaz është duke bindur të gjithë brenda ambjentit Milan, si në nivelin menaxherial ashtu edhe në atë teknik, ku Stefano Pioli po vendos përfshirjen e tij në linjën e tre mesfushorëve sulmues pas sulmuesit të parë.

Duke vepruar kështu, Brahim ka filluar të gjejë atë vazhdimësi që as Real Madrid as Manchester City nuk mund t’ia jepnin.

Mosha e re dhe gjithashtu dëshira kanë bërë diferencën, por sidomos hapësira që po fiton, pasi si në Angli, ashtu edhe në Sapnjë ishte i mbyllur.

Por ajo që shohim në ndeshje – edhe nëse Pioli ende nuk e ka aktivizuar atë në një ndeshje të madhe – është vetëm një pjesë e asaj që Diaz tregon çdo ditë në fushat e Milanellos, aq sa në analizat e bëra nga stafi teknik dhe drejtuesit, ka kënaqësi të plotë në rritjen e spanjollit.

KONTAKTET – Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë të vetëdijshëm se përmirësimi i vazhdueshëm i Brahim Diaz po vlerësohet gjithashtu nga Real Madrid.

Me klubin e merengue ka një marrëveshje zotërinjsh, e parashikuar gjithashtu falë ndërmjetësimit të agjentit Edoardo Crnjar të Excellence Sport, sipas të cilit të dy kompanitë do të duhet të ulen në tryezë për të kuptuar se si të merren me çështjen nëse Brahim do të qëndrojë apo jo në Milano.

Milan, comodo tris allo Sparta Praga: apre Diaz, chiude Dalot

Marrëdhëniet midis dy klubeve janë të shkëlqyera, ato me agjentët e lojtarit gjithashtu dhe është gjithashtu mbi këtë bazë që kuqezinjtë do të dëshironin të gjenin një pikë takimi me Realin para fundit të sezonit.

Siç mësohet nga MilanNews.it, ekzistojnë dy opsione në shqyrtim: rinovimi i huasë, por kësaj here me opsionin e blerjes nga Milani (dhe riblerjes së mundshme me vlerësim të lartë të ushtrueshme nga Madridi), ose një blerje nën titullin përfundimtar nga kuqezinjtë.

Ka kohë për të diskutuar, Brahim Diaz po hyn dhe tashmë ka lënë gjurmët e tij (një gol në kampionat dhe dy në Ligën e Evropës) dhe investimi në një profil si i tij (ai është një lojtar i datëlindjes 1999) do të pajtohej plotësisht me vizionin global të pronësisë Elliott.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu