MN: Bakayoko-Milan nuk ka mbaruar! Ja situata dhe… PSG

Milani ende nuk e ka braktisur rrugën e merkatos që çon në Bakayoko, megjithatë operacioni mbetet shumë i vështirë për shkak të kërkesave shumë të larta të Chelsea.

Klubi kuqezi është ende në garë për mesfushorin francez dhe shpreson që në orët e fundit të merkatos të mund të arrijmë një marrëveshje me shifra më të ulëta se 30 milion eurot e kërkuara nga “blues” për të drejtën e blerjes.

Megjithatë, mesfusha është padiskutim pika e fundit për t’u parë si prioritet, pasi tashmë duhet një mbrojtës qendre urgjentisht.

Në këtë situatë, PSG e Leonardo po përpiqet të hyjë në garë. Braziliani e kishte kërkuar atë në Milano kur ishte drejtor sportiv. Vlerësimi i tij për lojtarin është i njohur mirë, por, sipas raporteve nga ‘Paris Fans’, ka më shumë se kaq.

Klubi francez dhe Chelsea tashmë kanë arritur një marrëveshje për Bakayoko në bazë të një kredie të rëndë prej 7 milion euro me të drejtën e blerjes në 16.

Për më tepër, do të kishte gjithashtu 8 milion shpërblime, të cilat do ta rrisnin shifrën në 31 milion në përgjithësi. Edhe pse, mbetemi ende te fjalët dhe jo veprat!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu