MN: Bakayoko mbërrin në Milano. Të gjitha detajet ekonomike me Chelsea

Tiemoue Bakayoko sapo zbriti në Linate me një fluturim privat.

Pas rinovimit të kontratës me Chelsean deri në vitin 2024, mesfushori francez do të lidhet me Milanin për dy sezone, në fund të të cileve kuqezinjte do të jenë në gjendje të ushtrojnë të drejtën e blerjes të vendosur në rreth 15 milionë euro (formula mund të ndryshojë, duke u bërë detyrim, me shfaqjen e kushteve të caktuara).

Bakayoko, tani, do të arrijë në hotelin në qendër duke pritur për të kryer të gjithë procesin që do të zyrtarizojë transferimin e tij nesër: nga ekzaminimet mjekësore tek nënshkrimi, duke kaluar përmes fitnesit sportiv.

Lojtari, natyrisht, nuk do të shkojë në stol në ndeshjen e San Siro kundër Cagliari.

Francezi, pra, është gati të fillojë aventurën e tij të dytë Rossoneri (ai luajti 42 ndeshje në të gjitha kompeticionet ne sezonin e tij te meparshem), pas dy sezoneve në huazim te Monaco dhe Napoli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu