MN | Atalanta-Milan, ja problemi i Giroud! Pioli i jep shansin italo-marokenit duke e ftuar

Stefano Pioli ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për Atalanta-Milan. Junior Messias ftohet per herë të parë, por Olivier Giroud mungon. Francezi ka probleme me shpinën dhe nuk është në dispozicion për ndeshjen…

Përveç Zlatan Ibrahimovic, pra, një tjetër qendërsulmues do të mungojë në Bergamo. Do të jetë vetëm Pietro Pellegri si një sulmues pykë e pastër.

Trajneri kuqezi ka therritur Gabriele El Hilali nga ekipi Primavera qe te kete nje zgjidhje shtesë përpara, por sidoqofte do të jetë Ante Rebic ai që do të veprojë si sulmues qendror sonte…

Al Hilali – I lindur në Milano më 8 qershor 2003, Gabriele El Hilali është një sulmues italo-maroken i ekipit Primavera. Me Rossonerët që nga viti 2015, ai u rrit me mitin e Djallit pavarësisht se kishte hedhur hapat e tij të parë në futboll me fanellat Alcione dhe Accademia Inter.

Numri klasik 10, një lojtar frymëzimi dhe imagjinate, vitet e fundit ai është rritur shumë nga një profil atletik dhe mbi të gjitha taktik, duke u bërë një xhol i vërtetë e vërtetë për departamentin ofensiv.

Ai u bashkua me Milanin në 2015 duke ndjekur të njëjtën rrugë si vëllai i tij Mattia, një mesfushor i lindur në 1998 i cili tashmë ka pasur disa përvoja në futbollin profesional pasi u rrit në sektorin e të rinjve kuqezi.

Te demtuarit – Alessandro Florenzi, Rade Krunic dhe Bakayoko gjithashtu mungojnë, por ashtu si përsa i perket Ibrës këto nuk janë aspak surpriza.

Florenzi është operuar në gjurin e tij në këto ditë dhe do të kthehet pas rreth një muaji. Boshnjaku ende nuk është shëruar plotësisht nga problemet e muskujve, ashtu sikurse edhe Bakayoko.

Më poshtë është lista e plotë e lojtarëve të thirrur e publikuar nga faqja zyrtare kuqezi.

Portierët: Jungdal, Maignan, Tătărușanu.

Mbrojtesit: Ballo-Touré, Calabria, Conti, Gabbia, Hernández, Kalulu, Kjær, Romagnoli, Tomori.

Mesfushoret:Bennacer, Castillejo, Díaz, Kessie, Messias, Saelemaekers, Tonali.

Sulmuesit: El Hilali, Leão, Maldini, Pellegri, Rebić.

Problemi i Giroud

Olivier Giroud nuk është thirrur për ndeshjen e madhe të sotme kundër Atalantës. Siç mësoi ekipi redaktues i MilanNews, prapa përjashtimit të sulmuesit francez eshte ende dhimbja e shpinës: problemi që ai kishte ditët e fundit, në fakt, është përkeqësuar.

Një goditje e madhe për Piolin, i cili në Bergamo do të ketë përsëri lojtaret e numëruar në sulm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu