MN | Afron momenti i madh! Messias gati të dalë nga tuneli dhe t’i japë oksigjen Diazit

Fillimi i Brahim Diaz në sezon ishte mbresëlënës: katër gola të shënuar midis Serie A dhe Ligës së Kampionëve (asnjë kuqezi nuk ka shënuar më shumë se ai deri më tani), dy asistime dhe shumë lojëra të mira që konfirmuan se Milani kishte të drejtë t’i besonte atij numrin e lavdishëm 10!

Stefano Pioli me të drejtë i jep besim të madh, aq sa është një nga lojtarët më të përdorur të Milanit në këtë fillim sezoni (559 minuta, vetëm Maignan, Theo Hernandez, Tomori dhe Tonali kanë luajtur më shumë).

Por viti i Milanit është plot me angazhime dhe padyshim që Diaz nuk mund t’i luajë të gjitha. Për këtë arsye, kthimi i Junior Messias në fushë brenda një kohe të shkurtër është thelbësor, goditja e fundit e tregut veror të Djallit: ai mbërriti në fund të gushtit nga Crotone por brazilianit iu desh të përsëriste praktikisht të gjithë stërvitjen e tij atletike, por tani ai është mirë dhe është gati më në fund të bashkohet me grupin e Milanit (Pioli mund ta marrë atë në stol kundër Atalanta).

TOUR DE FORCE – Pas ndeshjes jashtë në Bergamo, do të ketë dy javë pushim për angazhimet e ekipeve kombëtare dhe ato do të jenë ditë themelore për Messias që të punojë me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës dhe të përmirësojë formën e tij.

Në rifillimin, skuadra e Piolit pritet të ketë shtatë ndeshje në tre javë, një tur force në të cilin reparti i fantazise se Milanit duhet të ketë absolutisht dy “titullare”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu