ML – Theo Hernandez i shtohet mungesave: gjendja e lojtarit!

Mungesa të rënda me të cilat Stefano Pioli duhet të merret për Manchester United-Milan. Trajneri kuqezi nuk do të luajë ndeshjen e Europa League me një skuadër të plotë dhe kjo e bën edhe më të vështirë përballjen me Djajtë e Kuq.

Ndër lojtarët që nuk janë thirrur për ndeshjen në stadiumin Old Trafford është Theo Hernandez. Francezi tashmë kishte humbur ndeshjen e tyre të fundit në kampionat kundër Hellas Verona dhe nuk do të jetë as në Angli.

Sipas asaj që është mësuar nga MilanLive.it, mos thirrja është për shkak të një problemi gastrointestinal që nuk e lejonte atë të ishte në dispozicion për të luajtur.

Pioli duhet të bëjë pa Theo Hernandez në Manchester, por shpreson ta ketë atë në dispozicion për ndeshjen e madhe mes Milanit dhe Napolit të dielën në mbrëmje.

Gjithçka do të varet nga evolucioni i gjendjes së tij shëndetësore në ditët në vijim.

Mario Mandzukic, i cili ka munguar për disa kohë tani, gjithashtu mund të kthehet për ndeshjen kundër ekipit të Gennaro Gattuso. Ai u mor për të qenë një alternativë e vlefshme për Zlatan Ibrahimovic (gjithashtu i dëmtuar), por midis problemeve fizike dhe performancës së dobët ai ende nuk ka arritur të konfirmohet.

Milani gjithashtu do të përpiqet të rikuperojë Hakan Calhanoglu, i cili kundër Romës akuzoi një edemë të muskujve përkulës të kofshës së majtë. Mungesa e playmakerit turk gjithashtu rëndon dhe Pioli shpreson të jetë në gjendje ta thërrasë atë kundër Napolit, përndryshe ai do të duhet të presë për ndeshjen e kthimit kundër Manchester United.

Kthimi, megjithatë, duket mjaft afër.

Vetë Zlatan Ibrahimovic po synon ndeshjen e së enjtes së ardhshme kundër Djajve të Kuq. Koha e plotë e rikuperimit të Ismael Bennacer është më e pasigurt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu