ML – Milan, Giroud kthehet në grup. Tre lojtarë ende stërviten veçmas…

Përditësime të rëndësishme mbërrijnë nga Milanello. Më në fund Pioli mund të fillojë të marrë frymë: Olivier Giroud është përsëri në dispozicion të tij dhe është stërvitur së bashku me pjesën tjetër të grupit që mbeti në Itali pavarësisht pushimit për ekipet kombëtare.

Te demtuarit e tjere, nga ana tjetër, vazhdojnë punën e tyre të personalizuar.

Një lajm i rëndësishëm për kuqezinjtë të cilët më në fund shpresojnë të mos shqetësohen për urgjencat për shkak të lëndimeve të llojeve të ndryshme.

Qëllimi tani mbetet për të rikuperuar sa më shumë lojtarë të jetë e mundur në funksion të kthimit në fushë të planifikuar për të Shtunën 16 Tetor kundër Hellas Verona.

Me Giroud në grup, Pioli më në fund rikuperon një sulmues të rregullt pasi kishte vendosur Ante Rebic si sulmues të parë në garat e fundit.

Tani trajneri Emilian shpreson të rikuperojë lojtarët e tjerë ende në bokse.

Ne po flasim për Ibrahimovic, Krunic dhe Bakayoko që ende po luftojnë me shërimin nga problemet e tyre fizike përkatëse që po i pengojnë ata të punojnë me grupin.

Ka ende pak kohë para fillimit të Serie A. Në veçanti, Ibrahimovic synon të paktën thirrjen në funksion të Veronës, ndërsa kushtet e Bakayoko dhe Krunic mbetet të vëzhgohen dhe vlerësohen me kujdes…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu