ML | Drejt Milan -Verona, situata e të dëmtuarve: 7 në rrezik!

Një deja-vu për Stefano Piolin. Skuadra e Milanit është më e gjere dhe më e plotë se në të kaluarën, por pikërisht ashtu siç ndodhi për periudhat e gjata të kampionatit të fundit, Rossonerët janë shkatërruar nga dëmtimet dhe ndalimet e muskujve.

Lajmi i fundit erdhi dje: Mike Maignan iu dorëzua dhimbjes në kyçin e dorës së majtë dhe do të operohet. Një operacion artroskopik që duhet t’i mbajë francezët jashtë duke i dhënë pashmangshmërisht hapësirë ​​portierit të dytë Tatarusanu.

Por cilët lojtarë të tjerë të Milanit rrezikojnë të humbasin ndeshjen e radhës kundër Hellas Verona? Jo pak, sipas informacionit të fundit të mbledhur nga MilanLive. Stërvitja e djeshme në Milanello konfirmoi dëmtimet e shumta dhe dyshimet e formacionit për Piolit.

Përveç demtimit afatgjatë Alessandro Florenzi (operacion i meniskut) dhe Maignan, janë shtatë lojtarë të tjerë në skuadrën e Milanit në rrezik të madh për te munguar ndaj Verona-s.

Dje asnjë nga këta elementë nuk u stërvit në një grup, duke mbetur në fakt në “bokse”…

Ende punë individuale për Zlatan Ibrahimovic. Tashmë këtë mëngjes kishin qarkulluar lajme në lidhje me padisponueshmërinë e tij pothuajse të sigurt për Veronën. Suedezi duhet të vazhdojë të punojë veçmas, që të përpiqet të jetë kundër Portos të martën.

Rade Krunic dhe Tiemoué Bakayoko janë gjithashtu jashtë për momentin. Duke përjashtuar përshpejtimet në ditët në vijim, edhe dy mesfushorët e ndaluar për shkak të ndalimeve të muskujve duhet të humbasin Milan-Verona.

Davide Calabria do të bëjë të njëjtën gjë si një masë paraprake: asnjë dëmtim i mbrojtësit anësor, por lodhje e aduktorit që nuk duhet të nënvlerësohet.

Junior Messias është gjithashtu jashte, i dëmtuar. Si dhe Daniel Maldini, i cili pësoi inflamacion të tendinit patellar në grumbullimin e ekipit italian Under 20 vjeç.

Më në fund Alessandro Plizzari, portieri i tretë të cilit i duhet ende kohë për tu rikuperuar nga operacioni në gju…

Ndërsa priten të vlerësohen lojtarët e Milanit që kthehen nga angazhimet e tyre me ekipet kombëtare, kjo mund të jetë njëmbëdhjetë e Pioli për të sfiduar Veronën:

Milan (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalulu, Tomori, Romagnoli, T. Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, B. Diaz, Rebic; Giroud.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu