Mjeshtri Sacchi tregon se Milani e zbavit dhe befasohet nga Pioli: E admiroja që përpara, por tani…

Në intervistën e gjatë me Gazzetta dello Sport, Arrigo Sacchi, ish-trajneri i Milanit, zbuloi se cilën skuadër shikon për t’u zbavitur në ditët e sotme:

“Bayern luan mirë, Manchester City gjithashtu që kur filluan të ushtrojnë presion përsëri. Guardiola më telefonoi në nëntor, në moment kritik. Unë i thashë atij: nuk po ushtron më presion ekipi yt.

Pep përmirëson kampionatet në të cilat ai luan, sepse ai transmeton njohuri dhe guxim.

Siç bëri Milani im. Në fakt në ato vite italianët e tjerë fituan gjithashtu në Evropë. Në 10 vitet e fundit askush nuk fitoi…

Atalanta dhe Milani janë skuadrat që luajnë më mirë. Unë tashmë e kisha admiruar Piolin, por ai kurrë nuk kishte përcjellë një identitet kaq të fortë në një nga skuadrat e tij.

Spezia dhe Atalanta bëjnë presionin më sistematik.

Askush nuk ka 11 futbollsitë gjithmonë aktivë si Gasperini. Conte është në rrugën e duhur, mund të shihni se ai po lufton kundër disa zakoneve të vjetra”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu