Misteri “Rebic” dhe Pioli që joshet nga ideja e re në sulmin kuqezi! Prova mund të jetë Europa

Ante Rebic – jashtë nga 27 shtatori i kaluar për një bërryl të zhvendosur – do të duhet të humbasë ndeshjen përballë Celtic në Europa League por edhe javën e ardhshme kundër Roma-s.

 Kroati do të punojë veçmas ditët e ardhshme, me shpresën se situata do të përmirësohet shpejt.

Mungesa e ish-lojtarit të Eintracht, në këtë pikë, do të shkojë të paktën për një muaj që prej ndeshjes Crotone-Milan.

Jo vetëm Hakan Calhanoglu. Kundër Celtic dhe Roma, një tjetër shtyllë e Stefano Pioli, Ante Rebic, pra do të mungojë.

Ish Eintracht Frankfurt dje – siç raportohet nga Corriere dello Sport – u takua përsëri në fushë për të kryer një punë të diferencuar. Një punë e veçantë që duhet të vazhdojë për një javë.

Në vend të Rebic duhet të jetë edhe njëherë Leao, i cili bëri aq mirë në derbi, por nuk përjashtohet mundësia që Pioli të hedhë Hauge nga minuta e parë.

Norvegjezi, i cili mbërriti nga Bodo, është sigurisht ndër lojtarët më në formë dhe mund të ketë mundësinë të debutojë nga minuta e parë me fanellën kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu