“Mirmëngjes Sandrino!”. Tonali shfaqet në fushën stërvitore pas orës 11 pasi nuk fjeti gjithë natën

Milani u stërvit sot për t’u përgatitur për ndeshjen kundër Liverpool, debutimi në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2021-2022.

Një rikthim për Stefano Piolin dhe klubin pas shumë vitesh mungesë nga konkursi europian.

Sidoqoftë, dy lajme jo pozitive arritën nga Milanello.

Zlatan Ibrahimovic për një dhimbje në thembrën e Akilit do të mungojë si masë parandaluese, edhe pse u  stërvit me kuqezinjtë.

Problem më pak serioz dhe i kalueshëm për mesfushorin Sandro Tonali, një nga më të mirët të dielën kundër Lazios.

Ai nuk u stërvit me shokët e tij të skuadrës. Problemi fizik padyshim i papritur.

Sipas informacioneve të fundit, duket se Tonali vuan nga një problem zorrësh.

Ish -futbollisti i Brescia do të kishte akuzuar këtë lloj bezdi gjatë natës dhe stafi mjekësor i Milanit preferoi të mos e linte atë të dilte në fushë, aq sa në videon që u publikua duket qartë se Tonali mbërrin në fushën stërvitore shumë vonë pasi u zgjua vonë për shkak se nuk kishte bërë rehat gjumin në mbrëmje.

Madje, shfaqet Romagnoli duke i thënë me shaka “mirmëngjes Sandrino”…

Gjithsesi asgjë serioze për Tonalin. Mesfushori do të udhëtojë për ndeshjen me Liverpool dhe do të jetë në dispozicion të Pioli.

Tekniku do të vendosë nëse do ta fusë në fushë edhe një herë, si në daljet e para sezonale, apo do të preferojë Ismael Bennacer nga minuta e parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu