Mirabelli kthehet të ngacmojë mbi rinovimet: Nuk e kuptoj Milanin!

I intervistuar nga Tuttomercatoweb.com, ish-drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, foli për rinovimet e Donnarumma dhe Calhanoglu:

“Shpresoj se ata mund t’i rinovojnë të dy. Më duket e çuditshme se si dy lojtarë kaq të rëndësishëm mund të arrijnë brenda disa muajve nga afati i fundit i kontratës!

Ata janë lojtarë themelorë, baza e ekipit. Ndonjëherë rinovimet e hershme janë operacione të rëndësishme për të krijuar pasuri të brendshme.

Në Milano gjeta shumë raste me gjemba, por për fat të mirë të gjitha u zgjidhën. Për Donnarumma vështirësitë janë të ngjashme.

Ky Milan, megjithatë, kishte tre vjet për të rinovuar. Dëmtohesh në të dy rastet, pavarësisht nëse rinovon ose nuk rinovon.

Calhanoglu ka treguar një vlerë të madhe, klubi duhet të përpiqet ta mbajë atë me çdo kusht.

Dhe së shpejti do të ketë edhe Kessie për të rinovuar, mbase duke mos arritur në dy muajt e fundit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu