Milan, rivëniet e Maignan bëhen një skemë

I sigurt midis portes dhe i mirë me këmbët e tij: siç raportohet nga Corriere della Sera, riveniet e Maignan bëhen një skemë për Milanin.

Pasimet e gjata dhe të sakta nga portieri i Rossonerëve u bënë arma me të cilën skuadra e Piolit anashkaloi presionin shumë të lartë të Sampdoria dhe prishi ekuilibrin.

E para u shndërrua në një mundësi joshëse për Leao, e dyta lejoi që Calabria të ndizte aksionin e golit të Brahim Diaz.

Me këmbët e tij Maignan dukej edhe më mirë se paraardhësi i tij, Donnarumma.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu