Milan, lamtumirë e trefishtë | Njoftimi: “Shitje e afërt, sepse…”

Nuk ka shumë dyshime, Hauge do të jetë lojtari i ardhshëm që do të largohet nga Milani.

Norvegjezi, pas më pak se një viti, tashmë ka valixhet në dorë për të fluturuar për në Gjermani.

Një shitje që do t’i lejojë kuqezinjtë të planifikojnë një fitim të mirë kapitali, por që në mënyrë të pashmangshme lë disa keqardhje.

Siç u tha ditët e fundit, Milani ka vendosur të sakrifikojë ish-lojtarin e Bodo, duke mbajtur Rafael Leao në skuadër.

Do të jetë portugezi ai që do të alternohet në të majtë me Ante Rebic.

Norvegjezi, megjithatë, nuk do të jetë i vetmi që do të largohet nga Milanello së shpejti: “Jam i sigurt dhe më vjen keq – thotë Pellegatti në kanalin e tij zyrtar në YouTube – por oferta e Eintracht për Hauge po afrohet me atë që do të donin kuqezinjtë (12-15 milionë euro) dhe tani largimi i tij është i afërt.

Të vjen keq sepse krijuam një lidhje emocionale pas tij, i urojmë gjithë fat. Shitja është mjaft afër.

Por, gjithmonë thuhet: duke luajtur pak nuk mund të tregosh vlerën tënde të madhe.

Ne mendojmë se mund të përputhet me shifrat e Andre Silva në Bundesliga. Shifra që nuk mund t’i arrish në Milano pasi luan shumë pak. Hauge pothuajse është zhdukur…”

Caldara dhe Conti – “Ne duhet të shohim se kush do të fitojë duelin midis Venezias dhe Torinos për mbrojtësin qendror, i cili hyri mirë në fushë kundër Nice.

Conti? Dukej se D’Aversa e donte atë te Sampdoria … “

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu