Milano, jo vetëm Kessie-Kjaer: një rinovim tjetër do të diskutohet! Caktohen kohët dhe axhenda

Këto janë ditë të nxehta për Milanin. Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë thirrur për të forcuar skuadrën me shtesa të rëndësishme.

Profili më i afërt është ai i Alessandro Florenzi. Siç u tha, marrëveshja mund të zyrtarizohet në huazim me të drejtën e blerjes që mund të kthehet detyrim. Orët e ardhshme mund të ketë zhvillime interesante.

Është e qartë se gjithashtu po punohet për mesfushorin dhe mbi të gjitha fantazistin.

Stefano Pioli, si pjesa tjetër e tifozëve, është duke pritur lojtarin që do të zërë vendin e turkut Calhanoglu.

Blerje të reja por edhe rinovime. Milani duhet të merret me disa kontrata që skadojnë më 30 qershor 2022.

Pas nënshkrimit të Davide Calabria, në apel mungojnë ende Franck Kessie dhe Simon Kjaer.

Lojtari i Bregut të Fildishtë, në Itali, pas aventurës së tij në Olimpiadë, është gati për ballafaqimin me Maldinin.

Zgjatja e kontratës, në shifra të rëndësishme – 6 milionë euro neto në sezon – nuk është larg: pengesa e vetme duket se lidhet me shpërblimet…

Për danezin nuk duhet të ketë probleme. Por do të ketë për Alessio Romagnoli. Mino Raiola duhet të bindet dhe nuk duket aspak një mision i thjeshtë, duke pasur parasysh precedentët.

Stefano Pioli gjithashtu ka një kontratë që skadon në 2022. Ka shumë të ngjarë, siç thekson Tuttosport, që në fund të tregut të transferimeve, trajneri të takohet me drejtuesit për të diskutuar zgjatjen.

Një marrëveshje më e gjatë sigurisht që mund të ndihmojë për të punuar më mirë: Milani është i kënaqur me punën e Piolit dhe rinovimi nuk duhet të jetë i komplikuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu