Milan, Ilicic dhe një komunikim që ka mbërritur tashmë: kushtet e Maldinit dhe ato 8 milionë …

Ilicic dhe një e ardhme ende për tu shkruar. Futbollisti slloven nuk është pjesë e planeve teknike dhe taktike të Gasperinit te Atalanta dhe po bën presion për të shkuar në Milano.

Pioli e pëlqen shumë sepse ai është një lojtar ndryshe nga Saelemaekers, i dobishëm për krijimin e epërsisë numerike në ndeshjet kundër skuadrave të mbyllura dhe i aftë për të sjellë shumë gola dhe asistime vendimtare.

Në idetë e Massara dhe Maldini, Josip mund të ishte përforcimi i duhur për korsinë e djathtë dhe nuk do të përjashtonte ardhjen e një mesfushori të ri sulmues.

Milani dëshiron Ilicic, por me kushte të favorshme duke marrë parasysh që ai nuk është më shumë i ri (ai mbushi 33 vjeç në 29 janar).

Ideja do të ishte të një operacion merkatoje në mes të gushtit duke i ofruar Atalantës një zgjidhje huazimi me të drejtën e blerjes ose, së dyti, një shumë jo më të madhe se 3 milion euro.

Kërkesa e Percassi, megjithatë, është 8 milion euro, shumë për Massara dhe Maldini.

Djalli është i bindur se dëshira e Ilicic për të veshur fanelën kuqezi mund të lehtësojë operacionin pasi bergamaskët të kenë identifikuar një zëvendësues të mundshëm në merkato.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu