Milano-Firence, aks merkatoje! Jo vetëm Chiesa dhe Milenkovic, por edhe një tjetër interesim!

Pasi ka përcaktuar rinovimin e Ibrahimovic dhe blerjen e Rebic, duke i sjellë trajnerit Stefano Pioli goditjet Brahim dhe Tonali, drejtuesit kuqezi vazhdojnë nga puna në merkato.

Siç thekson edhe Corriere della Sera, vëmendja e ekipit Massara-Maldini është në mbrojtje, një zonë e fushës ku Pioli “denoncoi” nevojën për përforcime.

Në këtë kuptim, kuqezinjtë janë duke kërkuar me interes në Firence : ëndrra Milenkovic dhe mundësia e Pezzella.

Për sa i përket identitetit, perspektivës, karakteristikave teknike dhe talentit, Milenkovic padyshim përfaqëson objektivin e dëshiruar dhe shumëpritur për mbrojtjen kuqezi.

Lojtari i datëlindjes 97′ është një profil perfekt për të përforcuar prapavijën, e cila, për momentin, vlen “vetëm” te Kjaer dhe Romagnoli, për sa i përket besueshmërisë.

Duarte dhe Musaçhio, në fakt, si fizikisht ashtu edhe taktikisht nuk i dhanë Stefano Piolit garancitë e nevojshme për të qëndruar i qetë ndërsa Gabbia ende ka nevojë për përvojë.

Problemi për Milenkovic, megjithatë, përfaqësohet nga kostoja e kartonit: 40 milion, të kërkuara nga Commisso, në fakt, janë një shifër e paarritshme për Milanin.

VN - Il Milan continua a guardare a Firenze, nuovi contatti per Pezzella

Në këtë kuptim, kuqezinjtë mund të favorizohen nga kontrata që skadon në 2022 dhe nga dëshira e lojtarit për të mos rinovuar marrëveshjen.

Shoku i ekipit të Milenkovic është German Pezzella, një mbrojtës argjentinas me përvojë. Edhe kontrata e 29-vjeçarit skadon gjithashtu në 2022 dhe po konsideron largimin nga vjollcët. Stefano Pioli ka një respekt të madh për lojtarin dhe gjithashtu bëri emrin e tij te drejtuesit Maldini dhe Massara.

Negociatat për Pezzella, në aspektin ekonomik, janë sigurisht më të arritshme sesa ato të Milenkovic por disponueshmëria e klubit vjollcë për të larguar një nga kolonat e dhomës së zhveshjes nuk duket e plotë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu