MILANNEWS |”Po i afrohet me shpejtësi Milanit, detajet dhe bonuset…”

Yacine Adli është bërë objektivi kryesor i Milanit në orët e fundit dhe po i afrohet me shpejtësi Milanellos: sipas asaj që ka mësuar Milannews.it, ka pasur hapa të mëtejshëm përpara në negociatat midis kuqezinjve dhe Bordeaux.

Marrëveshja nuk është mbyllur ende, pasi ka ende disa detaje për t’u regjistruar, para së gjithash duke gjetur marrëveshjen ekonomike nga ana fikse dhe shpërblimet që Djalli do të duhet të paguajë te francezët.

Adli, i cili u rrit te PSG para se të transferohej te Bordo, ku shpërtheu duke tërhequr vëmendjen e disa klubeve kryesore, mund të jetë mesfushori cilësor i kërkuar nga Pioli: Milani e sheh atë më shumë si mesfushor sesa si mesfushor sulmues, pra fantazist.

“Dialogu midis palëve është shumë i afërt në këto orë, i riu francez i lindur në 2000 po i afrohet me shpejtësi klubit kuqezi”, shkruan Vitiello, drejtori i MilanNews.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu