MILANNEWS: E kryer! Davide Calabria blindohet. Detajet

Milan dhe Davide Calabria së bashku për të paktën katër sezone të tjera. Më në fund u arrit një marrëveshje midis agjentëve të mbrojtësit të kuqezi dhe drejtuesve, në fund të një negocimi të gjatë dhe, në kohë të caktuara, edhe komplekse që përjetuan ngërç dhe përshpejtime.

Me vështirësi, megjithatë, arritëm te tymi i bardhë që do të njoftohet në orët e ardhshme nëse planet e komunikimit të klubit nuk ndryshojnë. Sigurisht, rritet edhe rroga e mbrojtësit mbi 2 mln euro në sezon

Tani, megjithatë, do të jetë radha e dosjes Franck Kessie.

Mesfushori i Bregut të Fildishtë dëshiron të qëndrojë te Milani, por dëshiron që vlera e tij të njihet.

Ai është një nga lojtarët më të fortë në skuadër, është një nga drejtuesit e dhomës së zhveshjes dhe nuk do ta kishte të vështirë për të gjetur një ekip midis atyre që garojnë në nivele të larta, veçanërisht në Premier League.

Milani e di se do të duhet të bëjë një përpjekje të rëndësishme për ta mbajtur atë dhe ata duket se janë të gatshëm ta bëjnë këtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu