Milanit, marrëveshje e dyfishtë me Atalanta? Percassi del hapur! Deklaratat e tij…

Milani ka pasur kontakte me Atalanta javët e fundit për disa lojtarë, por për momentin asnjë negociatë nuk po merr hov.

Klubi kuqezi kërkoi informacion në lidhje me Josip Ilicic, mesfushori sulmues i skuadës së Gian Piero Gasperini.

Nuk është një zgjedhje e parë, por është një alternativë e konsideruar për rolin nëse profilet e preferuara do të anashkaloheshin.

Ndërkohë, klubi bergamask është interesuar për Tommaso Pobega, mesfushori që u kthye në Milano pas huazimit te Spezia.

Kishte më shumë se një sondazh. Sipas disa burimeve, edhe një ofertë.

Luca Percassi, drejtuesi i Atalanta, foli për Tuttomercatoëeb.com në lidhje me situatën e Ilicic:

“Ai është një lojtar që na ka dhënë shumë, për të cilin është folur në të kaluarën, por ai përfaqëson një trashëgimi të klubit.

Nëse ka mundësi, ne do t’i vlerësojmë ofertat, por nuk ka nxitim. Ne duam të bëjmë gjëra për të mirën e klubit”.

Percassi u pyet gjithashtu për interesin e Atalantës për Pobega: “Ka emra të ndryshëm. Ne fillojmë nga një ekip konkurrues. Ky treg është i veçantë, do të duhet të shohim nëse do të ketë mundësitë e duhura hyrëse dhe dalëse për të vazhduar projektin tonë të rritjes”.

Menaxheri i Atalantino nuk del zbuluar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu