Milanit, goditja e munguar nga Real: “Ancelotti ndaloi gjithçka”

Milani krenohet me marrëdhënie të shkëlqyera me Real Madridin dhe vitet e fundit ka përfunduar disa operacione të tregut të transferimeve. Talentë të tillë si Theo Hernandez dhe Brahim Diaz mbërritën nga Spanja.

Verën e kaluar, lojtarë te tjerë nga skuadra e Carlo Ancelotti gjithashtu ishin prane klubit kuqezi. Shpesh është folur për Alvaro Odriozola si një opsion për rolin e zevendes Calabria. Por nuk mund të harrojmë zërat e shumtë për Dani Ceballos dhe Isco, por gjithashtu Luka Jovic ishte lidhur më parë me Djallin.

Në ditët e fundit të dritares së transferimit veror, thashethemet kanë qarkulluar edhe në lidhje me interesimin e Milanit për Marco Asensio, sulmues i krahut të djathtë i cili do të ishte shumë i dobishëm për Stefano Piolin dhe do të kishte plotesuar mirë repartin. Sidoqoftë, asgjë nuk është materializuar.

Horacio Gaggioli, agjenti i 25-vjeçarit spanjoll, në një intervistë me El Larguero shpjegoi se çfarë ndodhi në verë:

“Ancelotti i premtoi atij hapësirë ​​dhe mundësi, por pasi pamë pak minuta në ndeshjet e para, ne thamë se do shikojme se çfarë do të bëjmë në janar. Real Madridi ishte gati ta linte të shkonte dhe të pranonte një ofertë, kishte shumë skuadra të gatshme për t’i ofruar atij një vend me numrin 10. Por Ancelotti ndaloi gjithçka, i tha atij të qëndronte…”.

Ancelotti ishte vendimtar për qëndrimin e Asensio në Madrid, i cili ishte gjithashtu në dispozicion për të filluar me formulën e huazimit. Gaggioli vazhdon: “Ne e kishim konsideruar huanë, në Spanjë ose jashtë saj, për ta lejuar atë të kthehej në formë sa më shpejt të ishte e mundur.

Nuk kishte probleme në këtë drejtim. Ne e dinim që pas një dëmtimi nuk do të ishte e lehtë të luante për Realin, ku duhet të fitosh çdo javë vendin dhe askush nuk pritet”.

Asensio dhe agjenti i tij ishin në favor të një transferimi, Real Madrid ishte gjithashtu i gatshëm të jepte lejen e parë. Ancelotti bllokoi gjithçka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu