Milani zyrtarizon miqësoren e tretë

Milani po organizon ndeshjet miqësore të pregatitjes për sezonin 2020/2021.

Pasi kanë lajmëruar garat kundër Novara-s (2shtator) dhe Monza-s (5shtator), sot është komunikuar  që data 7 shtator do të jetë ndeshja me Vicenza-n.

Skuadra e Stefano Piolit do të sfidojë venecianët në qendren sportive të Milanellos.

Ndeshja do të luhet në oren 17:00.

Një tjetër test i nevojshëm për të vënë “benzinë” në këmbët e lojtarëve për ndeshjet zyrtare.

Me 17 shtator do të jetë takimi i parë i fazës pre eliminafore të kualifikimit për grupet e Europa League.

Milani do të arrijë gati.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu