Milani takoi agjentin e tij, talenti i Ligue 1 poston mesazhin misterioz në Instagram

Romain Faivre mund të jetë lëvizja e papritur e Milanit në sulm në ditët e fundit të merkatos së transferimeve.

Pas një sezoni të mrekullueshëm te Stade Brestois (6 gola dhe 5 asist në 36 paraqitje në Ligue 1), 23-vjeçari ka tërhequr vemendjen e disa klubeve, përfshirë Milan.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e lojtarit për një qasje të parë. Nën kontratë deri në qershor 2025 me Brest, Romain Faivre mund të bëhet një opsion interesant veçanërisht nëse Milani nuk mbyllet operacionet e tjera.

Ndërkohë, Faivre nis gjurmë në mediat sociale, pikërisht në Instagram. “Qëndro gati” shkruan mesfushori 23-vjeçar i Brestit.

Sinjalizon se diçka po lëviz dhe është gati të ndodhë? Mund të jetë kalimi në Milano? Ndoshta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu