Milani studion goditjen në sulm! Laxalt mund të jetë karta fituese?

Kërkimet për një sulmues për t’u bashkuar me Zlatan Ibrahimovic vazhdojnë. Siç u tha, suedezi është afër nënshkrimit që do ta lidhë atë me Milanin deri më 30 qershor 2022 por sulmuesit e Stefano Piolit do të jenë dy.

Këto javë do të ndihmojnë për të kuptuar nëse Mario Mandzukic, i cili është kthyer në skuadër sot, do të jetë në gjendje të bindë drejtimin për të rinovuar kontratën e tij.

Ditët e fundit ka pasur shumë sulmues që u vendosën në orbitën e Milanit: dy ide janë të lidhura me kampionatin italian.

Celtic news: I don't regret leaving PSG for Scotland – Odsonne Edouard |  Goal.com

Në fakt, Andrea Belotti dhe Dusan Vlahovic do të ishin në fletoren kuqezi.

Sulmuesi i Torinos ka një kontratë që skadon në 2022 dhe për këtë arsye mund të largohet nga ekipi granata në qershor.

Por Romës gjithashtu i pëlqen. Lojtari i Fiorentina, i cili ka një vlerësim prej 40 milion euro, është profili që ndoshta intereson mbi të gjitha, por konkurrenca është me të vërtetë e rëndësishme dhe Commisso nuk ka ndërmend të bëjë zbritje.

Dy pista të tjera çojnë në Francë dhe madje në Skoci. Kuqezinjtë, si Sevilla dhe Juventus, janë në gjurmët e Milikut, i cili mund të lirohet nga Marseja për 13 milion euro.

Pista në Skoci të çon më saktësisht në Glasgou, ku po shfaqet Odsonne Edouard.

Qendërsulmuesi i lindur në vitin 1998 shënoi 20 gola në sezon, në 34 ndeshje të luajtura dhe u shënua nga vëzhguesit e Milanit në ndeshjen e dyfishtë të Evropës, me fanellën e Celtic.

Klubi kuqezi ka një kartë të rëndësishme për të luajtur për të arritur te Edouard.

Siç raporton Corriere dello Sport, Laxalt po bën mirë në Skoci dhe mund të përdoret për të ulur çmimin e sulmuesit.

Laxalt është një nga lojtarët e huazuar të Milan por ai nuk është i vetmi.

Kuqezinjtë, në fakt, duhet të merren me kthimet e mundshme në bazë të Andrea Conti (Parma ka detyrimin ta blejë në rast shpëtimi) dhe Caldara, të cilin Atalanta vështirë se do t’i blejë për 15 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu