“Milani stratosferik, por e kuptuam si duhet t’i luanim pas humbjes në fazën e parë. Nuk i dhamë vetëvlerësim”

Trajneri i Spezia Vincenzo Italiano u intervistua nga DAZN në fund të Spezia-Milan:

“Kënaqësi e madhe, falë djemve që ishin shumë të përqendruar. Ne e dinim forcën e Milanit, të gjithë dhanë 100%, të gjithë sakrifikuan. Një ndeshje e rëndësishme për ne, tre pikë themelore për qëllimin tonë. Shpresoj se do të na japë një hov të madh për qëllimin tonë”.

Për strategjinë: “Ne nuk donim të rrisim vetëvlerësimin e Milanit, kemi bërë mirë edhe pa top, kemi bërë mirë në kundërsulme. Ndeshja ishte e përgatitur mirë, fitorja me këtë Milan është një kënaqësi e madhe”

“Në ndeshjen e parë humbëm 3-0 pa krijuar asgjë, ne ndryshuam disa aspekte, veçanërisht atë të të qenit agresiv, pa lejuar që lojtarët e tyre cilësorë të kenë të gjitha ato shanse. Ne patëm sukses dhe jemi të kënaqur”.

Një ndeshje që tifozët do ta mbajnë mend edhe tridhjetë vjet nga tani: “Gjithashtu për shkak të faktit se po përballemi me kreun e renditjes, një ekip stratosferik si Milani … Duke parë djemtë duke luajtur kështu merr kënaqësi të madhe”.

Për golat: “Të gjithë duan të jenë vendimtar dhe të ndihmojnë, është e rëndësishme. Është një fitore që na jep moral të madh. Të bësh një paraqitje të tillë ndaj Milanit është shumë e rëndësishme, vazhdimi në këtë frymë do të jetë shumë i rëndësishëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu