“Milani siguron talentin francez falë Moncada, e donin Juventus dhe Bayern!”

Milani ka bërë shumë lëvizje në merkato këtë verë dhe jo vetëm për ekipin e parë, por edhe Primavera.

Ndërsa projekti i tyre mbështetet shumë tek lojtarët e rinj, nuk është saktësisht befasi që skautimi i tyre është i gjerë.

Sipas Daniele Longo, Rossonerët kanë siguruar shërbimet e Clinton Nsiala Makengo, i lindur në 2004 (17 vjeç).

Ai do të arrijë në një transferim falas nga Nantes, ku ka qenë që nga viti 2019.

Ai ka bërë tre paraqitje për ekipin U16 të Francës, duke shënuar një gol në këtë proces.

Siç u përmend më herët, ky është sigurisht një nënshkrim për të ardhmen dhe mund të presim që të shohim qendërmbrojtësin me ekipin Primavera.

Shpresojmë që ai do të vazhdojë të zhvillohet ashtu siç kanë parashikuar skautët, që do të thotë se do ta shohim me ekipin e parë një ditë.

Vetëm njoftimi zyrtar mungon për të përfunduar me të vërtetë lëvizjen e të riut. E donin edhe Juventusi dhe Bayern Munich, sipas Daniele Longo.

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu