“Milani si Leicesteri? Nuk i ka ndodhur vetëm atyre ajo gjë”

“Ne si Leicester i Ranierit? Mendoj se është një situatë që mund të mos jetë e papërsëritshme sepse ka ndodhur vite më parë me Scudetto-n e fituar nga Verona ose Sampdoria”.

“Por ne jemi vetëm në fillim të sezonit, le të mendojmë për ndeshjen e nesërme dhe përballeni në mënyrën më të mirë të mundshme”: kështu që trajneri i Milanit Stefano Pioli, iu përgjigj pyetjes mbi krahasimin me Leicesterin që u shpall kampion pasi në fillim të sezonit askush nuk e llogariste.

Pikërish Sampdoria drejtohet nga Ranieri, ai që i dha titullin e parë historik Leicester.

“Ranieri dhe unë – thotë Pioli – jemi miq, por ne do të jemi kundërshtarë gjatë lojës. Unë kam një vlerësim të madh për të, ai ishte i rëndësishëm për rritjen time personale.

Ishte trajneri ai që më dha koncepte të qarta, unë e respektoj atë shumë. Te Leicester ai bëri një gjë të pabesueshme, por ai gjithmonë tregonte cilësitë e tij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu