Milani, “shoping” te ekipi zbulim i Ligue 1: tre objektiva për Maldini! Skautingu i ndoqi në fundjavë

Milani është përqendruar në reagimin pas humbjes së keqe kundër Spezia duke vendosur fokusin te Europa League dhe pastaj derbi të dielën.

Ndërsa Stefano Pioli dhe lojtarët punojnë në fushë, të mbështetur nga Paolo Maldini dhe Frederic Massara, vëzhguesit kuqezi vazhdojnë të shohin talente që mund të përforcojnë ekipin sezonin e ardhshëm.

Një ligë shumë e popullarizuar është ajo franceze, Ligue 1. Ka shumë profile që u pëlqen dhe që mund të bëhen objekt negociatash.

CalcioMercato.com zbulon se Milani ka shënjestruar Loic Badé, Facundo Medina dhe Cheik Doucouré.

Ata janë tre titullarë të Lens të stërvitur nga Franck Haise dhe që zënë një pozicion të shkëlqyeshëm të gjashtë në renditje. Skautët kuqezi panë me kujdes ndeshjen e fundit të luajtur kundër Reims.

Badé tashmë ishte vendosur në orbitën Milan në merkaton e janarit. Ai është një mbrojtës qendror francez i lindur në 2000. Ai u bashkua me ekipin verdhekuq në verën e vitit 2020, i regjistruar në një transferim falas pasi u largua nga Le Havre.

Flasim për një lojtar i shpejtë, të përgjegjshëm, të fortë me kokë dhe kujdesshëm në mbulime.

Risultato immagini per facundo medina

Medina është gjithashtu një lojtar qendror mbrojtës, por ai është argjentinas dhe ka lindur në 1999. Lens e mori atë nga Talleres verën e kaluar për rreth 3.5 milion euro.

Tani çmimi i tij është dyfishuar. 18 paraqitje dhe 2 gola këtë sezon. i lindur në Buenos Aires u trajnua në sektorin e të rinjve River Plate dhe gjithashtu mund të luajë si mbrojtës krahu nëse është e nevojshme. Në tetor ai bëri debutimin e tij në ekipin kombëtar të Argjentinës.

Risultato immagini per doucoure lens

Doucouré është një mesfushor 21-vjeçar me kombësi nga Mali. 23 paraqitje, 3 gola dhe një asist këtë sezon. Lens e mori atë nga Mali në vitin 2018.

Fizikisht dhe teknikisht shumë i mirë, është më i aftë në fazën e ndalimit më shumë sesa në ndërtim dhe sulme, por ai është mjaft i kompletuar si mesfushor. Yaya Touré është idhulli që e frymëzon atë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu