Milani sheh në Angli një alternative për sulmin, e konfirmon Daily Mail

Në Angli nxjerrin edhe Milanin në gjurmët e Joshua King.

Është Daily Mail që thotë se klubi kuqezi është i interesuar për lojtarin.

Sulmuesi norvegjez 28 vjeçarë luan në Bournemouth, zhvendosur në Premier Leage-n e fundit.

Kontributi i tij në sezonin 2019/2020 ka qenë: 6 gola dhe 4 asiste në 26 prezenca të koleksiouara në kampionat.

Nuk dëshiron të zbresë në Championship dhe është në kërkim të një skuadre të re.

Nuk mungojnë mundësitë për King-un.

Përveç Milanit, Daily Mail bën emrat e klubeve të tjerë që kanë vënë në shënjestër futbollistin: Lazio, Roma dhe PSG jashtë Anglie.

Në Premier League janë plot 10 klube që po vlerësojnë blerjen e tij, mes këtyre Neëcastle United dhe Everton.

Në merkaton e janarit ka qenë përpara Manchester United, por marrëveshja nuk u konkretizua.

Pavarësisht rënies në Championship dhe një kontratë që skadon në qershor 2021, Bournemouth-i ka fiksuar një çmim të lartë për King: 25 milionë sterlina.

Një shifër e tepërt, por të cilës ndonjë skuadër në Premier League mund t’i afrohet.

Kemi parë disa herë në Angli operacione të brendshme me çmime shumë të larta.

Shume e larte kjo per Milanin por te shohim se çdo te ndodhe ne vazhdim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu