Milani sforcohet për rinovimin e Calhanoglu, agjenti i tij pengon gjithçka! Dy klube ndjekin situatën

Nëse Milani tashmë po lëviz drejt rinovimit të Gianluigi Donnarumma, duke planifikuar së shpejti takimin vendimtar, për një tjetër titullar kuqezi do të duhet të presim.

Hakan Calhanoglu është ende larg marrëveshjes për të zgjatur kontratën e tij me Milanin. Afati i fundit i qershorit 2021 duhet ta bëjë çështjen një përparësi, megjithatë nuk ka hapa përpara në këtë drejtim.

Milan, le parole d'elogio di Hakan Calhanoglu per Stefano Pioli: Io gioco  per lui

Kjo u raportua sot nga Sportmediaset, e cila shpjegon se nuk ka asnjë reagim për ndonjë kontakt të ri midis Milanit dhe agjentit të numrit “10” turk.

Ekziston ende një diferencë e madhe midis ofertës dhe kërkesës. Calhanoglu aktualisht merr 2.5 milion euro në vit nga Milani, me klubin ende të gatshëm për të rritur pagën e tij.

Agjenti i turkut kërkon të paktën 6.5 milion euro për të rinovuar. Në këtë moment oferta e Milanit ka arritur në 5 milion euro neto.

Prandaj, numrat duhet të rakordohen, duke pasur parasysh që për momentin ndryshimi është ende mjaft i madh dhe i dukshëm.

Një vonesë që mund të shkaktojë përsëri interesin e disa klubeve, të cilët kanë ndjekur Calhanoglu për disa kohë.

Për shembull, ka ende thirrje të forta nga Premier League, nga Manchester United që vlerëson cilësitë e futbollistit të lindur në vitin 1994.

Por edhe Napoli, me rekomandimin e Rino Gattuso, po i hedh një sy situatës. Calhanoglu është një ish i trajnerit të Milan dhe mund të bëhet një objektiv konkret.

Gjithçka do të varet nga muajt e ardhshëm, me ish-fanatazistin e Leverkusen gjithmonë duke e bërë qëndrimin e tij në Milano një përparësi. Por në kushtet e duhura ..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu